Afdelinger


Klik på kortet for at se informationer om den enkelte afdeling. Se KBHFFs lokalafdelinger på et større kort.

KBHFF fælleslager og kontor
Enghavevej 80-82
2450 København SV

KBHFF Amager
Foreningshuset
Sundholmsvej 8
2300 København S
amager@kbhff.dk
Åben onsdage 16.00 til 19.00
I Amager afdelingen melder du dig ind ved at deltage i et informationsmøde.

KBHFF Frederiksberg
Søndre Fasanvej 16
2000 Frederiksberg
frederiksberg@kbhff.dk
Alle onsdage 17.00 til 19.00

KBHFF Nordvest
Karens Hus
Bispebjerg Bakke 8
2400 København NV
nordvest@kbhff.dk
Åben onsdage 16.00 til 18.00
I Nordvest afdelingen melder du dig ind ved at deltage i et informationsmøde.

KBHFF Nørrebro
Korsgade 19, kld.
2200 København N
norrebro@kbhff.dk
Åben onsdage 16.00 til 19.00
I Nørrebro afdelingen melder du dig ind ved at deltage i et informationsmøde.

KBHFF Sydhavnen
Rytterstuen, Karens Minde
Wagnersvej 19
2450 København
sydhavnen@kbhff.dk
Åben onsdage 17.00 til 19.00

KBHFF Valby
Under opstart
valby@kbhff.dk

KBHFF Vanløse
Jernbane Allé 70
2720 Vanløse
vanlose@kbhff.dk
Åben onsdage 16.00 til 18.00

KBHFF Vesterbro
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
vesterbro@kbhff.dk
Åben onsdage 17.00 til 19.00 (indmeldelse kan kun ske mellem 17.00-18.30)

KBHFF Ydre Nørrebro
Tagensvej 52
2200 København N
ydre.norrebro@kbhff.dk
Åben onsdage kl 16:00 til 19:00
I Ydre Nørrebro afdelingen melder du dig ind ved at deltage i et informationsmøde.

KBHFF Østerbro
Odensegade 6
2100 København Ø
osterbro@kbhff.dk
Åben onsdage 16.30 til 18.30
I Østerbro afdelingen melder du dig ind ved at deltage i et informationsmøde.

Afdelinger under udvikling
Interessen for nye afdelinger er stor. I KBHFF har vi besluttet først at starte nye afdelinger op igen i 2016 for at være sikrer på, at foreningen har kræfterne til at kunne hjælpe til ved opstarten. Det er vigtigt for os, at afdelingerne er bæredygtige og forventes at kunne bestå i lang tid fremover.
Kig eventuelt på ovenstående link for at se mulige nye afdelinger, eller kontakt os på info@kbhff.dk, hvis du er interesseret i at være med til at starte en ny afdeling af fødevarefællesskabet op.