Foreningens mødested for koordineringsmøder/fællesmøder og  nordvest afdeling Karens Hus er desværre brændt. Vi søger derfor efter et nyt mødested for foreningens koordineringsmøder (fællesmøder) og til nordvest afdelingen.

Forslag til mødested og nordvest afdelingen behøver ikke at være på samme adresse. Det eneste krav er selvfølgelig kun, at den nye afdeling i nordvest forbliver i nordvestområdet. 

Har du gode ideer til hvor vi kan flytte hen, så send en mail til distribution@kbhff.dk eller bestyrelse@kbhff.dk.

Man kan læse mere om branden her: https://aarhus.lokalavisen.dk/112/ECE13592238/politiet-undersoeger-mistaenkeligt-sammenfald-brand-i-kulturhus-for-anden-gang-paa-fire-dage/

Udfordringer med lokaler grundet corona

Oplever jeres afdeling problemmer med nedlukning af jeres lokalafdeling grundet corona så kontakt jeres medlem i distributionsgruppen personligt eller skriv til distribution@kbhff.dk eller bestyrelse@kbhff.dk så finder vi en løsning.